1. Warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży „Świadoma fotografia – czyli jak przywieźć lepsze zdjęcia z wakacji” (1 lub 2 dni – 4 godziny zajęć).

Dzieci odbywają podróż w czasie poznając aparaty fotograficzne od lat 80-tych do współczesnych aparatów cyfrowych. Poznają budowę aparatu cyfrowego oraz podstawowe zasady jego działania. Zgłębią tajniki kompozycji i kadrowania i dowiedzą się co powinno, a czego nie powinno być na zdjęciu. Zrozumieją dlaczego osoby, które zamierzają sfotografować, powinny ich słuchać, nawet jeśli to Rodzic lub Dzidek.

Warsztaty realizowane w wymiarze od 2 do 4 godzin w ramach jednego lub dwóch spotkań. Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 4 klasy szkoły podstawowej.

Tematyka:

  • budowa i obsługa aparatu fotograficznego

  • kompozycja i kadrowanie

  • współpraca z osobami fotografowanymi

Zajęcia realizowane przy użyciu sprzętu fotograficznego z prezentacją multimedialną pełną zabawnych przykładów. Dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach.

Do zajęć niezbędny jest dowolny cyfrowy aparat fotograficzny.

 

2. Warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży „Zabawa w studio fotograficzne” (1 dzień – 2,5 godziny zajęć).

Dzieci dowiedzą się jakie zasady obowiązują w fotografii portretowej oraz będą mogły je zastosować w praktyce w zaaranżowanym studio fotograficznym. Dodatkowa niespodzianka w postaci pakietu gadżetów do sesji portretowych, zapewni doskonałą zabawę oraz pamiątki w postaci fantastycznych zdjęć.

Dwu i pół godzinne warsztaty z wykorzystaniem sprzętu fotograficznego, tła, lamp studyjnych światła ciągłego, modyfikatorów światła, i gadżetów do sesji studyjnych oraz prezentacją multimedialną, z aktywnym uczestnictwem dzieci. Zakres wiedzy i sposób jej przekazywania dostosowany do wieku uczestników zajęć.  Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 4 klasy szkoły podstawowej.

Tematyka:

  • zasady kadrowania w fotografii portretowej

  • ustawianie i fotografowanie w studio fotograficznym

Do zajęć niezbędny jest dowolny cyfrowy aparat fotograficzny.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany przeprowadzeniem warsztatów w Twojej placówce to proszę o kontakt mailowy na adres studio@maciejmis.pl lub telefoniczny pod nr 602 490 556.